مهمتر از نان

غیر از غصه نان باید غصه بخوریم که امواج کارهای غیر قانونی امنیت ما را به خطر انداخته است. سوال این است

۱- مگر کتک زدن دیه ندارد و این روسری سر کردن و آن روسری برداشتن زوری در سالهای بسیار دور و بسیار نزدیک چه عواقبی خواهد داشت؟

۲- جایگاه آفتابه و الاغ در قانون کجاست؟ این بی قانونی بلبشویی را به همراه خواهد آورد که با گفتن یک نفر که فلانی ساواکی است زار و زندگی اش غارت می شود.

۳- نمی دانم مدیر پرشین بلاگ چرا دستگیر شده است؟ به من هم بگویید.

۴- افزایش ۲۵۰ در صدی مسکن با چه عملکردی؟

/ 9 نظر / 10 بازدید
تويی که می شناسمت!!

بسم الله الرحمن الرحیم ... سلام خدا جونم ! به اسم تو و با یاد تو و هوای تو میخوام بنویسم همه ی مهربونیتو! همه ی بخشندگیتو! دوستت دارم ! آخه من مثل تو کجا پیدا کنم که به یادش همه چیز و شروع کنم؟ بعدشم به خیر تمومش کنم ؟ هان؟ کیو که مثل تو با مهربونی بدیای منو ببخشه! خودت بزرگ منی! خود خودت عزیز منی! به تو که دروغ که نمیگم! آخه تو خودت همه ی چیزا رو میبینی! وای که تو چه مهربونی ! چه بخشنده ای ! جز تو همه نامهربون ! منم بدم ! هر چی بیخیالی طی می کنم هر چی بدجنسی میکنم! پرروتر میشم ! بازم تقی به توقی می خورم در خونه اتو میزنم ! روم زیاده می دونم! تو بهم رو میدی ! اگه تو هم مثل بقیه محلم نذاری رومو کم میکنم ! حیا میکنم ! اما با تو که حیا ندارم ! بدو بدو میام پیشت ! تو هم بی هیچ بهونه ای با سرانگشتای مهربونت نوازشم می کنی! حالا این منم و این تو! بین من و تو کیه ؟ که من ترو صدا کنم و اون بگه: بله ! هر کی هست بیاد با تو دوئل کنه! میدونی که آخرش چی می شه! این یکیو منم میدونم! دیدم دیگه مگه ندیدم ؟ هر کی اومد و رفت ... آخرش باز می مونیم من و تو! تو و من ... سلام همسایه مهربون ... پاشو کفشاتو بگير تو دستات ...

تويی که می شناسمت!

سلام حميد جان! ممنونم از حضور سبز و نازنينت! غمشان غم بدحجابی نيست که ... اينها سفسطه می کنند ! بازيمان می دهند ... کورند که غم بی چيزی دمار مردم درآورده ... دختری ۱۳ ساله را که مياورند اينجا تا بشود ناندان خانواده ! شغالهای هرزه خودشان بهتر از هر کسی می دانند که ميخواهند بوی گند ظلم را زير روسريها مدفون کنند! نای کلام گفتن ندارم سکوت می کنم تا مهدی بيايد و پدرشان را بسوزاند ... حالا خوششان باد و با جيبهای ورم کرده از دلار بيايند اينجا و تک تازی کنند ! زمان ديگری در راه است ... بله خرداد ماهی هستم ... حالا چندم خرداد است نمی دونم ! من ۲۸ خرداد افتادم رو زمين!

امضا

سلام چه عجب؟ خوش آمدی که ما را خوش آمد ز آمدنت. خوبی٬ خوشی ٬ سردماغی؟ اما بعد.... آقا به چه چيزهايی گير ميدی شما. مگه نون اين مملکت رو نميخوری که از سوالات عجيب غريب میپرسی؟ به قول معروف در اين مملکت: همه چيزمان بايد به همه چيزمان بيايد. و لابد هم که ميايد. فعلا اوضاع و احوال مملکت شمال قانون بلبشو ميباشد و چاره ای هم نيست جز خموش ماندن و سوختن و ساختن. همين!

استاکر

سلام زياد اميدوارم حالتون خوب باشه. ای بابا . قرون وسطی چه خبر ؟ مرديم. خوشحالم از برگشتنتون.

elham

حمید عزیز فیلم ساتراپی رو ندیدم ولی تو سایت کن خوندم از نظر تکنیکی انیمیشن قویی بوده ..به هر حال تا فیلمو نبینی نمیشه در موردش نظر قطعی داد

هانی

خدا را شکر که فقط ۴ سوال داشتی و من ۵ را می پرسم ۵. چرا هميشه جمعيت نسوان و ضعیف مورد خطاب قانونمند کردن اجتماع قرار می گيرند!!!

استاکر

سلام . شعر از کتاب همچون کوجه ای بی انتها ترجمه شاملو بود .

والريانا

وای چه خوب مينويسی. خيليش رو خوندم. بهتون لينک دادم.